"Powódź"
Paweł Fleszar
Format Pdf
Liczba stron:209
Premiera: 24 października 2019


Opis z okładki:
Pewnej nocy czterdziestoletni Jakub wyskakuje z dziewiątego piętra wieżowca w Krakowie. Zostawia list pożegnalny ze zdjęciem pięknej dziewczyny. Być może jest to Zuza, o której Kuba napisał: „Zły człowiek zabrał Zuzę i odtąd moje życie straciło sens”.
Co tak naprawdę skłoniło mężczyznę do samobójstwa? Kim jest Zuza i co się z nią stało? Jaki związek z tym wszystkim mają budzące grozę filmy znalezione w smartfonie Jakuba? Odpowiedzi na te pytania próbuje znaleźć Kris, przyjaciel Kuby z dzieciństwa. Kris jest zawodowym żołnierzem, ale daleko mu do typowego bohatera, który samotnie stawia czoło złemu światu – kiepsko strzela, ma nadciśnienie i początki nadwagi. Tymczasem prywatne śledztwo, w którym pomaga mu dwójka nastolatków, prowadzi go do zaskakujących odkryć…
W tym obfitującym w humor kryminale autor podrzuca czytelnikowi różne tropy, sprowadzając go często na manowce. Tytułowa powódź nieubłaganie zbliża się do miasta…

Kris zawodowy żołnierz, któremu daleko do idealnego mężczyzny, otyły, palący,  ma żonę Natalię i syna Szymona. Mogłoby się wydawać, że ma poukładane życie.
Dowiaduje się, że jego przyjaciel z lat dzieciństwa popełnia samobójstwo wyskakując z dziewiątego piętra swojego mieszkania. Kuba miał czterdzieści lat, mieszkał sam, jego tato prowadzi kiosk, w którym Kris kupuje często papierosy. Kris nie utrzymywał kontaktów od lat z Kubą ale z jego tatą zawsze się przyjaźnili.
List samobójczy Kuby jest bardzo dziwny, wspomina w nim dawne czasy i pisze o jakiejś Zuzie, którą zabrał ktoś.
Kiedy wszyscy mówią, że to zwyczajne samobójstwo Kris widzi drugie dno i zaczyna prowadzić swoje śledztwo.
Pomaga mu siedemnastoletnia Marika i jej kolega, specjalista od komputerów. Niestety nie wszystko jest takie proste, pojawiają się zbiry z przeszłości Kuby. Próbują się pozbyć Krisa, ale nie udaje się im a on im bardziej zagłębia się śledztwo tym więcej zaskakujących rzeczy wychodzi na światło dzienne. Okazuje się, że wszystkie kobiety, które zadawały się z Kubą giną w dziwnych okolicznościach. Filmy, które widzi w telefonie przyjaciela budzą w nim wstręt i zaczyna się zastanawiać w co jego przyjaciel się wplątał. Coraz więcej pytań bez odpowiedzi.
Do tego wszystkiego dochodzi także widmo powodzi, stan Wisły w Krakowie jest bardzo wysoki i miastu grozi powódź.
Czy uda mu się rozwiązać sprawę śmierci Kuby i dowie się co tak naprawdę wydarzyło się w życiu przyjaciela?

Kryminał pełen zwrotów akcji, niesamowitych wydarzeń. Podoba mi się, że każdy rozdział zaczyna się nową kartką z kalendarza i ciekawymi wycinkami prasowymi. Można się dowiedzieć co to jest "dark net", w wycinkach możemy poczytać o handlu żywym towarem. Pełna humoru, ciętych ripost, wojskowy żargon nadają książce wyjątkowości. Zwykły człowiek, żołnierz i młoda dziewczyna, duet doskonały, ona rozrywkowa, on stateczny i studzący zapędy Mariki.
Przystępny i prosty język książki sprawia, że czyta się ją lekko i przyjemnie. Polecam ją każdemu kto lubi czytać kryminały i niesamowite przygody bohaterów.

Miłej Lektury
życzy

Komentarze

Popularne posty